O značce

Přenosná zařízení na filtraci a čištění vody. Odfiltruje z přírodního zdroje vody veškeré bakterie, mikroorganismy i viry. Rychlé, efektivní a udržitelné řešení při nedostatku pitné vody v jakékoli situaci.

Naše mise

Kvalitní filtry a čističe na vodu mohu zachránit na Zemi život až 663 milionům lidí, kteří v současné době nemají přístup k nezávadné pitné vodě. LifeSaver se snaží o to, aby toto číslo klesalo.

Stejně tak LifeSaver pomáhá v místech přírodních katastrof, kde dostatek pitné vody může být zásadní pro přežití v prvních hodinách a dnech po ničivé události.

Filtrace vody LifeSaver přináší rychlé, efektivní a udržitelné řešení při nedostatku pitné vody v jakékoli situaci.

LifeSaver zachraňuje životy nejen obětem humanitárních a přírodních katastrof, ale také všem profesionálním i dobrovolným pracovníkům, kteří v těchto místech pomáhají.

Případová studie v západoafrické Sierra Leone nás přivedla ke spolupráci s firmou DFID (UK Aid) a s ministerstvem zdravotnictví. Společnými silami jsme do Afriky dodali velkokapacitní jednotky LifeSaver C2, které zajistí až 2 miliony čisté pitné vody, které komunitě 100 lidí poskytnu dostatek pitné vody až na dobu 18 let.

V roce 2019 jsme také odeslali 2300 kusů filtračních zařízení LifeSaver Cube do Indonésie, aby pomohly s obnovou země po ničivém zemětřesení a vlně Tsunami.

Náš příběh

2004

V letech 2004 a 2005 zasáhly planetu dvě drtivé přírodní katastrofy. Nejprve v roce 2004 spláchla ničivá vlna Tsunami pobřeží Indického oceánu, o rok později bylo postiženo New Orleans hurikánem Karina. V návaznosti na tyto tragické události se britský vědec a vynálezce Michael Pitchard pustil do díla a začal vyvíjet zařízení pro filtraci a čištění vody, které by pomáhalo snáze se vyrovnat s následky přírodních katastrof, kdy bývají lidé odříznuti od zdrojů pitné vody.

2007

První  láhev LifeSaver (doslovný překlad: zachránce života) schopná filtrovat a čistit kontaminovanou vodu spatřila světlo světa v roce 2007. Jednalo se o první přenosný vodní filtr schopný odstranit z vody všechny nežádoucí mikročástice včetně virů!

2010

LifeSaver se brzy stal synonymem pro efektivní řešení problémů s dostatkem pitné vody. Pomáhal při humanitárních akcích a v roce 2010 si jej vybrala do svých řad také britská armáda, kde filtrační láhve zajišťovaly přísun pitné vody pro vojáky působících ve velmi náročných terénech s minimální možností zásobování.

S rostoucím zapojením produktů LifeSaver do humanitárních akcí, začala značka ve spolupráci s firmou Oxfam vyvíjet další produkty. Takové, které by ještě více vyhovovaly potřebám lidí nacházejících se v humanitární nouzi. Vznikl tak filtrační „kanystr“ LifeSaver Cube. Tato objemná pětilitrová nádoba má stejně filtrační a čistící schopnosti, jako láhev LifeSaver. Odstraní z vody i ty nejmenší škodlivé částice včetně virů, díky svému obejmu poskytne dostatek pitné vody čtyřčlenné rodině na celý den a díky dlouhé životnosti takto poslouží celý rok. Její charakteristický tvar je navržen tak, aby mohly být kanystry v případě potřeby naskládány na paletu v co největším množství a mohly být rychle a bezpečně dopraveny do místa určení.


Rostoucí poptávka po kvalitních filtrech na vodu, schopných pomocí jediné kazety odstranit z vody i ty nejmenší viry, vedla k tomu, že se společnost LifeSaver začala zaměřovat také na další sektory.

Dnes jsou filtrační a čisticí zařízení LifeSaver nepostradatelným společníkem outdooristů, turistů, cestovatelů, horolezců, dobrodruhů, průzkumníků, prepperů a vůbec všech, kteří se chtějí spolehnout na vlastní zdroj nezávadné pitné vody.

Divize Distribution | Naše značky Ledlenser, Leatherman, Wiley X, Setolite, GoalZero
Copyright © 2022 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů