2004

V letech 2004 a 2005 zasáhly planetu dvě drtivé přírodní katastrofy. Nejprve v roce 2004 spláchla ničivá vlna Tsunami pobřeží Indického oceánu, o rok později bylo postiženo New Orleans hurikánem Karina. V návaznosti na tyto tragické události se britský vědec a vynálezce Michael Pitchard pustil do díla a začal vyvíjet zařízení pro filtraci a čištění vody, které by pomáhalo snáze se vyrovnat s následky přírodních katastrof, kdy bývají lidé odříznuti od zdrojů pitné vody.

2007

První  láhev LifeSaver (doslovný překlad: zachránce života) schopná filtrovat a čistit kontaminovanou vodu spatřila světlo světa v roce 2007. Jednalo se o první přenosný vodní filtr schopný odstranit z vody všechny nežádoucí mikročástice včetně virů!

2010

LifeSaver se brzy stal synonymem pro efektivní řešení problémů s dostatkem pitné vody. Pomáhal při humanitárních akcích a v roce 2010 si jej vybrala do svých řad také britská armáda, kde filtrační láhve zajišťovaly přísun pitné vody pro vojáky působících ve velmi náročných terénech s minimální možností zásobování.

S rostoucím zapojením produktů LifeSaver do humanitárních akcí, začala značka ve spolupráci s firmou Oxfam vyvíjet další produkty. Takové, které by ještě více vyhovovaly potřebám lidí nacházejících se v humanitární nouzi. Vznikl tak filtrační „kanystr“ LifeSaver Cube. Tato objemná pětilitrová nádoba má stejně filtrační a čistící schopnosti, jako láhev LifeSaver. Odstraní z vody i ty nejmenší škodlivé částice včetně virů, díky svému obejmu poskytne dostatek pitné vody čtyřčlenné rodině na celý den a díky dlouhé životnosti takto poslouží celý rok. Její charakteristický tvar je navržen tak, aby mohly být kanystry v případě potřeby naskládány na paletu v co největším množství a mohly být rychle a bezpečně dopraveny do místa určení.


Rostoucí poptávka po kvalitních filtrech na vodu, schopných pomocí jediné kazety odstranit z vody i ty nejmenší viry, vedla k tomu, že se společnost LifeSaver začala zaměřovat také na další sektory.

Dnes jsou filtrační a čisticí zařízení LifeSaver nepostradatelným společníkem outdooristů, turistů, cestovatelů, horolezců, dobrodruhů, průzkumníků, prepperů a vůbec všech, kteří se chtějí spolehnout na vlastní zdroj nezávadné pitné vody.

Divize Distribution | Naše značky Ledlenser, Leatherman, Wiley X, Setolite, GoalZero
Copyright © 2021 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů