Zázrak jménem Aloe Vera

Aloe vera
Nemoci, které léčí:
- diabetes melitus
- alergie
- kožní problémy

Věděli jste že?
Aloe obsahuje více než 200 účinných látek včetně vitamínů, minerálů či mucinózních polysacharidů.

aloe vera Brno

Pokud má lidský organismus oslabenou imunitu, je náchylnější k onemocnění a je pro něj náročnější se s nemocí vypořádat.
Aloe Vera stále udivuje svými detoxikačními účinky a pozitivním dopadem na imunitní systém. Zajímá Vás, jak nám pomáhá?

Blahodárné účinky Aloe Vera

Aloe Vera je rostlina, kterou zná lidstvo tisíce let. Již ve starověku se používala na rychlé ošetření poranění a léčbu kožních problémů. Máte odřeninu či spáleninu? Aloe ránu rychle uklidní a zahojí.

Méně lidí však ví, že orálně podávaný gel z Aloe Vera působí na náš organismus a má pozitivní vliv při prevenci a léčbě řady onemocnění. Aloe totiž obsahuje přes 200 bioaktivních látek, které působí v synergii. Je to takový přírodní orchestr, optimálně namixovaný koktejl zdravých látek. Dosud byly prokázány léčivé účinky například u těchto onemocnění: akné, alergie, astma, atopický ekzém, cukrovka (diabetes mellitus), chřipka, lupénka (psoriáza), paradentóza, střevní potíže, virózy, záněty, žaludeční vředy.

Aloe Vera = 200 prospěšných látek

V čem tkví tajemství těchto účinků? Pravidelné pití Aloe gelu je prospěšné právě díky optimálnímu složení dužiny listů. Všechny obsažené látky jsou vzájemně v optimálním poměru, který připravila sama příroda; Aloe nevznikla v žádné laboratoři.

Rozbory gelu, který je obsažený v listech Aloe Vera, ukázaly, že obsahuje zejména následující látky: aminokyseliny, enzymy, protizánětlivé látky, minerály, stopové prvky a vitamíny. Velmi zajímavou složkou jsou tzv. mukopolysacharidy (mucinózní polysacharidy), které mají neuvěřitelné imonomodulační účinky.

Důležitá je kvalita Aloe Vera gelu

Je známo několik faktorů, které ovlivňují kvalitu (a tím i hodnotu a účinky) Aloe Vera gelu. Především je důležité, aby byl zpracován čistý gel (dužina z listu), ne slupka. Slupka Aloe totiž obsahuje množství hořkého aloinu, který má silné projímavé účinky.
O dalších faktorech, které ovlivňují kvalitu gelu, si povíme v dalším článku.

Pokud Vás článek zaujal, můžete kontaktovat Michaelu Todarellovou, ráda podá další informace.