Rope skipping - moje schůzka se švihadlem po dvaceti letech

Rope Skipping
Typy skoků:
- základní
- vajíčko
- kankán

Věděli jste že?
Při rope-skippingu zapojíte lýtka, stehna i zadek.

Rope Skipping Brno

Rope Skipping. Poprvé v Brně. Možná poprvé na celé Moravě? Před hodinou jsem byla lehce nervózní. Jaké to bude? Co když mi to nepůjde? A bude mě to bavit?
Na další obavy nebyl čas. Hned poté, co nás v sále přivítala slečna instruktorka, milá, sportovně založená studentka VŠ, jsme vyfasovali švihadla a začala rozcvička. Po chvíli pochodování a hopsání na všechny strany jsme dostali pokyn skákat. Bylo to zvláštní. Osvěžující. Švihadlo jsem držela v ruce naposledy ve školce…

Během hodiny jsme postupně vyzkoušeli různé typy přeskoků

Chvíli jsem s ním zápasila, ale nebylo to nikterak ponižující. Prvotní problém se zkrocením barevných ,,kabelů” (právě s tímto typem švihadla se ve VeraSport cvičí) měli totiž téměř všichni. A všichni se s ním také úspěšně popasovali. Někdo dříve, jiný později.
Během hodiny jsme postupně vyzkoušeli různé typy přeskoků. Bylo zábavné sledovat, jak se ve cvičících (převážně dospělých) probouzí zapomenutá hravost a radost z pohybu. Možná taky trochu soutěživost a touha se předvést a být lepší než ten vedle…
Později, až si osvojíme správnou techniku jednotlivých cviků, budeme doprovázeni hudbou. Zatím nehraje a nám to nechybí. Usilovně se soustředíme na provedení vajíčka (To by bylo, abychom se ho nakonec nenaučili!) nebo ,,švihadlového kankánu” a netoužíme být rušeni ničím jiným než radami ochotné učitelky Terezky.

Zapojí se lýtka, stehna i zadek

Po několika minutách o sobě dala vědět lýtka, stehna a za chvíli se přidal i zadek. Mám dobrý pocit z toho, že se hýbu a představuju si, jak se celý můj ,,podvozek” postupně zpevňuje a tvaruje. Těším se, až si toho všimnou i ostatní. Určitě to nebude dlouho trvat. Tohle cvičení je totiž opravdu intenzivní! Stejně jako perfektní kruhový tréning, kterým jsme prošli před závěrečným protažením na konci lekce… a stejně jako můj požitek z kousku čokolády, kterým jsem se po dnešním výkonu na Rope Skippingu odměnila!

Nebojte se mě následovat!
http://www.skacemeradosti.cz/sluzby/rope-skipping