Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny, lávové kameny
Jak prospívá:
- zahřívá
- uvolňuje
- uklidňuje

Věděli jste že?
Nahřáté lávové kameny se umísťují na meridiány - energetické cesty.

Poradci - masáže

Potěšit své blízké, ať už dárkem nebo nějakou prokázanou službou, to je věc docela normální a jistě to děláme často. Ale napadlo vás někdy dopřát potěšení svému organismu, své tělesné schránce? Máme teď na mysli skutečně zdravé potěšení, které tělo vzpruží a dá mu sílu. Určitě si to zaslouží, každodenní životní rytmus dává našemu tělu pořádně zabrat – vystavujeme se pracovnímu přetížení, stresu, nedostává se nám pohybu, většina z nás žije v nezdravém životním prostředí.

Tím potěšením, o němž mluvíme, je masáž. A konkrétně v tomto článku budeme hovořit o masáži lávovými kameny, která je bezpochyby jednou z nejpříjemnějších. Přečtěte si, jakou sílu lávové kameny mají.

Historie masáže lávovými kameny

Tak jako většina osvědčených masážních technik, je i masáž lávovými kameny velmi, velmi stará. Technika horkých nebo studených kamenů pokládaných na holou pokožku byla potvrzena u kultur žijících v Mezopotámii, v Číně, v Indii, na Havaji i v Evropě u antických národů. Stáří tedy můžeme bez rozpaků určovat na tisíce let. Nejpříznačnější je tato masáž pro havajskou kulturu. Právě ze znalostí havajského národa se dnes vychází nejvíce. Havajané totiž preferovali horké kameny a právě lávové kameny pro ně byly jasnou volbou. Na souostroví s několika vulkány, z nichž některé jsou ještě dnes aktivní, měli pro tuto masážní techniku (v jejich jazyce nazývanou kahuna lomi lomi) mnoho dostupného materiálu.

Postup při masáži lávovými kameny

Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40, 50, někdy až 60 stupňů Celsia. Poté se postupně zahřáté kameny pokládají na tělo klienta. Samozřejmě není jedno, kam se lávové kameny položí. Na zádech, na šíji, na nohách i na chodidlech umisťované kameny postupně musí pokrýt tzv. meridiány. To jsou cesty, jimiž v našem těle proudí energie - od konečků prstů na nohou až ke krku, od svrchní části pokožky až k vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají špatným životním stylem blokovány nebo uzavírány, ale lávové kameny je dokáží efektivně otevírat. Přispívají k tomu kovové ionty, které lávové kameny obsahují a které se při kontaktu s tělem uvolňují.

Terapeutova práce se neomezuje jen na umisťování kamenů na tělo. Promasíruje vám také chodidla, záda a krk, případně i obličej. Ke slovu přijdou i přírodní vonné oleje, které pokožka vstřebává. Důležitá je komunikace s terapeutem. Nebojte se sdělit mu své pocity, aktuální bolesti nebo nemoci a případně i to, zda vám teplota kamenů vyhovuje – každý člověk má jinak citlivou pokožku a s tím souvisí i různé osobní preference při masáži lávovými kameny.

Jak masáž lávovými kameny prospívá

Jde především o teplo. Teplo rozlévající se skrz na skrz celým vaším tělem - uvolňující zatuhlé svalstvo; probouzející energetické toky, krevní a mízní oběh; vyživující meziobratlové vazy; zrychlující buněčný metabolismus; zvyšující mikrocirkulaci; odstraňující odpadní látky z těla; celkově uvolňující centrální nervovou soustavu.

Blahodárné teplo likviduje stres a pocity nervozity a stísněnosti uhnízděné ve vašem těle. Dostavuje se vzácný pocit klidu a vyrovnání. A tyto pocity vám vydrží ještě několik dní po masáži. Účinky masáže lávovými kameny jsou dlouhotrvající. Je to jako vzpružující injekce, nikoliv však nepříjemné bodnutí do kůže, ale relaxační zážitek, k němuž se ve vzpomínkách budete rádi vracet.

Najděte nejbližšího poradce pro masáž lávovými kameny.