Léčba překyselení organismu

Léčba překyselení organismu
Může způsobit:
- rakovinu
- cukrovku
- obezitu

Věděli jste že?
Překyselení se dá změřit pomocí pH moči. Ideální hodnota je 7.

Odkyselení Brno

Překyselení organismu je závažný problém. Člověk, jenž jím trpí, si jej neuvědomuje, necítí žádnou bolest. Nebezpečí překyselení však spočívá v tom, že v organismu připravuje půdu pro zákeřné choroby, jako jsou
cukrovka, bolesti kloubů i některé druhy nádorů. Naštěstí existují způsoby, pomocí nichž lze zabránit výraznému poklesu pH v krvi. V předchozím článku pod názvem „Je překyselení organismu problém?“ jsme si v hrubých rysech nastínili, co je ono překyselení neboli latentní acidóza zač. Tématem tohoto článku je samotná léčba překyselení organismu.

Překyselení organismu vychází především ze stresu, z nezdravého životního prostředí kolem nás a ze stravovacích návyků. První dva faktory se ovlivňují obtížně. Zato s tím třetím faktorem, jenž je zároveň nejvýznamnější příčinou vzniku překyselení organismu, s tím můžeme něco udělat poměrně snadno.

Potřebné je dodat tělu minerály a zásady. Zprostředkují je ovoce a zelenina, ideálně pokud jsou součástí každého jídla, které konzumujeme. Místo produktů z bílé mouky je vhodné konzumovat celozrnné obilniny a celozrnné pečivo. Alkohol a příliš sladké nápoje co nejvíce nahrazujme čistou vodou bez bublinek. Při přípravě pokrmů používejme koření a bylinky, nevyhýbejme se houbám (žampiony a lesní houby jsou bohaté na minerály, jako jsou vápník, draslík a hořčík, které v běžné stravě často chybějí), zato se vyhýbejme cigaretám. Důležité také je, jak jíme: lepší je jíst pomalu a nejíst pozdě večer – jste-li fanoušky půlnočních svačinek, zkuste je omezit!

Možná jste také slyšeli o aloe vera gelu. Je mírně zásaditý a obsahuje důležité minerály. Navíc je nejdůležitějším producentem zásaditého bikarbonátu, který v těle vytváří rovnováhu s kyselinami. Je tedy všestranným pomocníkem pro léčbu překyselení organizmu – pro vytvoření zásaditého prostředí v tkáních, pro potlačení růstu a šíření nádorových buněk v našem těle.

Doplňujeme minerály

Minerály jsou látky anorganické, lidský organismus si je neumí sám vyrobit. Přitom jsou důležité, nejen pro léčbu překyselení organismu. Každý minerál má svou zvláštní funkci – draslík je užitečný pro činnost svalů a pro vytváření důležitých enzymů, hořčík je klíčový pro stavbu kostí a pro buněčnou aktivitu, jód se podílí na tvorbě hormonů štítné žlázy, křemík je nezbytný pro zpevnění cév a kostí – a to jsme vyjmenovali jen některé z nejdůležitějších. K tomu všemu jsou navíc minerály důležité v námi popisovaném boji s překyselením organizmu.

Je ale hodně těžké hlídat, aby se organismu dostávalo všech minerálů v potřebném množství. Nepřekvapuje potom zjištění, že většina populace trpí deficitem, nedostatkem příjmu jednoho nebo více minerálů. Těžko můžeme chodit s tabulkou a odškrtávat si, kolik potřebných látek jsme již dnes do organismu doplnili a které nám ještě chybí. Řešením jsou ale doplňky stravy, jež nám zajišťují komplexní přísun potřebných minerálů. Na toto téma se více dočtete v článku „Odkyselení organismu a potravinové doplňky“.

Upravujeme jídelníček

Doplňky stravy ale nejsou všemocné, s léčbou překyselení organismu je spojena také změna jídelníčku. Na začátku tohoto článku jsme už uvedli několik základních rad, jak se stravovat zdravěji. Podrobnější informace o úpravách jídelníčku s ohledem k léčbě překyselení organismu přinese navazující článek „Jídelníček na odkyselení organismu“.

Měníme životní styl

Už bylo řečeno, že vedle stravy se můžeme pokusit změnit i vzorce našeho chování. Na překyselení organismu se podepisuje rovněž nedostatek pohybu, dlouhodobý chronický stres a povrchní dýchání.

Na stres a na jiné nepříjemné vnější podněty tělo reaguje vylučováním různých látek. A ty jsou většinou kyselého charakteru. Tyto látky tělo nedokáže pohotově spalovat, hromadí se a podílí se na výše vyjmenovaných zdravotních problémech. Zkusme bojovat také proti stresu! Pohybujme se více na čerstvém vzduchu, sportujme a snažme se vyhýbat stresovým situacím.

Léčba, kterou popisujeme, není tak složitá, jak se může zdát. Pokud se do léčby překyselení organismu pustíte a vynaložíte trochu úsilí, nebudete litovat. Zbavení se překyselení organismu znamená velkou pomoc vašemu tělu. A navíc dosáhnete toho, že se vy sami začnete cítit v lepší fyzické i psychické kondici!

Najděte nejbližšího poradce pro výživu a překyselení.