Kolostrum - zdroj života

Kolostrum
Využití:
- podpora imunity
- regenerace těla
- léčba alergií
- průjmová onemocnění

Věděli jste že?
Kolostrum je proti chřipce minimálně 3x efektivnější než vakcína.

colostrum Brno

Už ve starověku bylo známo, že kravské colostrum zásadním způsobem podporuje zdraví. Staří Egypťané znali jeho pozitivní vliv na fyzickou i duševní kondici. Colostrum bylo po dlouhá staletí velmi ceněno, lidé jej považovali za důležitou součást potravy. V první polovině dvacátého století, s nástupem antibiotik a dalších moderních léčiv, bylo colostrum, podobně jako další tradiční přírodní doplňky stravy, potlačeno do pozadí zájmu veřejnosti. V posledních letech však jeho význam roste a rychle se dostává do širšího povědomí společnosti. Je to díky tomu, že na rozdíl od běžných léků, které řeší často spíše příznaky onemocnění, colostrum dokáže působit na příčiny. A hlavně, díky přírodnímu složení se nesetkáváme s vedlejšími účinky, které jsou typické pro řadu léků! Colostrum se používá preventivně k posílení obranyschopnosti organismu. Dokáže však také pomoct při léčbě akutních či dlouhodobých onemocnění, a to často velmi vážných. Jak je možné, že „obyčejné“ hovězí mateřské mléko má tak zázračné účinky?

Složení Colostra

Podívejme se nejprve na složení colostra. Mezi účinné látky patří imunoglobuliny, cytokiny, oligosacharidy, růstové faktory, imunoregulační látky a antimikrobiální složky. U kravského colostra je navíc obsah některých důležitých látek, například imunoglobulinů, mnohonásobně vyšší, než v lidském mateřském mléku. Složení kravského colostra je po kvalitativní stránce tak podobné lidskému mateřskému mléku, že jej člověk může užívat k posílení vlastní imunity. Imunoglobuliny patří mezi základní složky imunitního systému a aktivně se podílejí na obranné reakci těla při napadení vetřelci. Pokud organismu dodáme imunoglobuliny ve formě kravského colostra, vypořádá se s nemocí mnohem rychleji. Důležitou roli hrají také cytokiny, které regulují intenzitu zánětlivé reakce. Růstové faktory podporují růst tkáně, přispívají k lepší regeneraci kolagenu, kostí, ale i nervového systému. Proto colostrum pozitivně účinkuje na náladu a je možné jej použít při léčbě depresí.

Mezi biologické účinky kolostra patří zejména schopnost pomáhat organismu preventivně proti infekcím, ale také urychlovat léčbu akutních zdravotních problémů, zejména těch, které jsou virového původu. Působí však také antibakteriálně, kdy pomáhá zlepšovat fagocytózu patogenů. Podávání kolostra u sportovců přispívá k lepší regeneraci a rychlejšímu růstu svalové tkáně. Kolostrum má tedy velmi široké možnosti využití a díky velkému množství živin je skutečným elixírem života.

Colostrum je skutečně obdivuhodná přírodní látka. Navíc je tak jednoduché uvěřit. Stačí jej vyzkoušet při nachlazení nebo akutním virovém onemocnění a ihned poznáte, jak rychle vám pomůže zotavit se. V některých studiích bylo dokonce prokázáno, že colostrum je mnohem účinnější obranou proti chřipce, než očkování. Bližší informace k účinkům colostra při konkrétních zdravotních potížích se dozvíte v odborných článcích, které budeme postupně přidávat. V případě zájmu Vám rádi osobně poradí naši partneři, kteří se v této problematice orientují a mají s colostrem zkušenosti.

Najděte nejbližšího poradce.