Havajská masáž Lomi-Lomi

Havajská masáž Lomi-Lomi
Působení:
- úleva od bolesti
- detoxikace
- hojení

Věděli jste že?
Při masáži Lomi Lomi se používají prsty, dlaně, lokty i předloktí.

Poradci - havajská masáž

Havaj nevešla do slovníků jako synonymum pro pohodu, klid a relaxaci jenom kvůli tomu, že je to malebné tropické souostroví s krásnými přírodními scenériemi. Ta pohoda, klid a relaxace totiž vychází ze samotných lidí, z obyvatel Havajských ostrovů. Je to prastarý národ s dlouhou a bohatou kulturní tradicí. Disponují zcela zvláštním způsobem uvažování a přístupem k životu, od nějž se můžeme i my, co žijeme daleko od moře a navíc ve vysokých zeměpisných šířkách, co učit. Havajská masáž Lomi-Lomi je jedním ze způsobů, jak do této filozofie nahlédnout. A navíc dopřát svému tělu a své mysli pravou, nefalšovanou havajskou slast.

Masáž Lomi-Lomi a filozofie Huna

Havajská masáž Lomi-Lomi vychází z prastaré a bohaté havajské kultury. Zrodila se zde filozofie, spirituální stezka nazývající se Huna. Nemáme zde prostor, abychom rozebrali sedm základních pilířů (byť velmi zajímavých), na nichž Huna stojí. Ale pohlédněme na princip základní, jenž stojí nad ostatními - “Žehnejte všem a všemu, co si sami přejete.“ Žehnat v tomto případě znamená rozpoznat a zdůrazňovat kladnou kvalitu věci nebo jednotlivce s tím, že co je zdůrazňováno, to vzroste, vydrží nebo nastane.

Naše kultura jako by zaujímala spíše opačný postoj. Zdůrazňováno bývá to, co je negativní; negativní prvky jsou nejvíce vystavovány na očích, nejvíce o nich mluvíme a nejvíce se jimi v naší mysli zabýváme. To ale podle Havajanů silně negativně působí na tělesnou schránku.

V lidském těle působí energie, díky níž můžeme žít. Havajané tvrdí, že myšlenka nebo přesvědčení umí zablokovat proudění energie úplně stejně jako to umí svalové napětí. Jinými slovy, to, co nás trápí psychicky, se nezvratně projeví i po fyzické stránce. V tuto chvíli nastupuje lomi-lomi. Masáž Lomi-Lomi totiž zvládá odstranit blokády uvnitř těla, ať už mají původ ve fyzických bolestech nebo v psychických trápeních. Havajský národ považuje všechny aspekty těla za celek. Lidské tělo je jednota se všemi svými tělesnými, duševními, duchovními i emocionálními jednotkami. Pokud je léčení účinné na jedné frontě, zasahuje s úspěchem i do ostatních oblastí.

Průběh havajské masáže Lomi-Lomi

Masáž samotná je založena na technikách použití prstů, dlaní a hlavně loktů a předloktí. Důležitá je především rytmika a energičnost pohybů. Někteří klienti přirovnávají pohyby k lehkým mořským vlnám přecházejícím přes jejich tělo. Masírováno je celé tělo, především záda, ale také stehna, kyčle, paže, šíje, krk. Osoba ležící na lehátku není strnulým objektem, ale živou bytostí vracející se do harmonické rovnováhy. Pomáhají tomu také aromatické, esenciální oleje a především kokosové mléko. Svoje důležité místo má také jemná, uklidňující hudba.

Na Havajských ostrovech za starých časů tato technika trvala i několik dní v kuse a brala se jako významný rituál. Dnešní masážní salóny nabízí havajskou masáž Lomi-Lomi ve zkrácené době, 60 – 120 minut. I tak ale masáž lomi-lomi patří mezi nejdelší a nejintenzivnější masážní techniky.

Jak masáž Lomi-Lomi pomáhá

  • odstraňuje bolest ve svalech a kloubech
  • podporuje proudění krve a mízy, zabraňuje působení škodlivých látek uvnitř těla
  • napomáhá detoxikaci organismu
  • urychluje hojení a uzdravování při výskytu křečových žil, bolestivých modřin nebo otevřených ran, při kožních infekcích nebo popáleninách, po operacích a skvěle účinkuje i během těhotenství
  • navozuje harmonii těla i ducha, tedy odstraňuje napětí, únavu a stres. Havajská masáž Lomi-Lomi odplavuje z těla černé myšlenky a přináší dobrou náladu a uvolnění

Najděte nejbližší havajskou masáž Lomi Lomi.