Colostrum - Nejúčinnější prevence proti chřipce?

Colostrum prevence proti chřipce
Je dobré na:
- léčbu chřipky
- rychlou pomoc

Věděli jste že?
Kolostrum je proti chřipce minimálně 3x efektivnější než vakcína.

colostrum Brno

Věříme, že jste se již seznámili s colostrem a víte, jak účinná látka to je. Připomeňme ve stručnosti nejzákladnější fakta – colostrum je v podstatě mateřské mléko, tedy první strava, kterou naše tělo po narození přijímalo. Takže oplývá speciálními vlastnosti – především z hlediska imunity organismu, jelikož skvěle pomáhá oslabenému nebo zranitelnému organismu čelit nebezpečným útočným patogenům, nebo přispívá k posílení imunity organismům stabilnějších, zdravějších. Z toho je patrné, že colostru se nemusí vyhýbat ani jedinci, jejichž organismy si imunitní systém již vytvořily – tedy děti i dospělí.

V tomto článku si podrobně rozebereme vliv colostra na boj proti infekčním chorobám, zejména chřipce. Pokusíme se vám dokázat, že jako prevence chřipky kolostrum slouží výborně.

Chřipkové epidemie

Zná to každý z nás. Nejméně jednou do roka se objeví. Chřipkové epidemie hůře pocítí ti bezbrannější z nás, tedy děti, ale kolikrát je chřipková epidemie tak silná, že donutí zůstat v posteli se silnou horečkou i dospělé jedince.

Chřipkové epidemie skoro výhradně způsobují tzv. chřipkové viry A, jež jsou schopny procházet četnými antigenovými změnami a napadat imunitní cíle většího počtu citlivých lidí. Schopnost virů procházet mutacemi a rekombinacemi znesnadňuje organismům vytvoření imunitních systémů, jež by jako ochranné štíty odrážely veškeré ataky zákeřných virů.

Příznaky chřipky jsou horečka a bolest hlavy, dále logicky kašel, protože virus s oblibou napadá dýchací systém. Z dalších příznaků chřipky jmenujme únavu a zimnici. Někdy trvá vyléčit chřipku týden, někdy dva, někdy je to ovšem ještě horší, pokud chřipka přeroste například v zápal plic. U méně imunních jedinců tedy může chřipka přerůst v život ohrožující komplikaci.

Účinky colostra proti chřipce

Kolostrum podávané v tekuté formě nebo ve formě kapslí je schopné chřipku přelstít a to stejně účinně či spíše účinněji než preventivní očkování. Obsahuje totiž mnoho imunoglobulinů, tedy sloučenin zneškodňujících choroboplodné zárodky, za všechny jmenujme například imunoglobulin IgA. Dále se skvěle projevuje zastoupení mnoha vitamínů a minerálů. Colostrum je zkrátka prostředek s velkou koncentrací zdraví nápomocných látek, tudíž stačí jen malé denní látky (velké se mohou projevit kontraproduktivně) a colostrum se začne s bakteriemi, viry a plísněmi velmi rychle vypořádávat.

Prevence nade vše

Drahé a nepříjemnými vedlejšími účinky hrozící očkování je mezi pacienty stále méně vyhledávaným řešením. A to i zde v ČR. Ačkoliv se toto očkování doporučuje lidem různě chronicky nemocným, jsou to právě oni, kteří mají slabý nebo vyčerpaný imunitní systém a očkování je může ještě víc oslabit.

Kolostrum se dá aplikovat i v průběhu chřipkové epidemie. Látky, které v Colostru působí, nejsou zaměřeny konkrétně - pouze proti některému z kmenů - ale působí nespecificky. Colostrum ovlivňuje správný průběh metabolických procesů, usnadňuje a zrychluje regeneraci organismu, dokonce také ochraňuje střevní mikroflóru. Není divu, že se doporučuje i důchodcům a těhotným ženám.

Navíc potěší i cena, protože užívání Colostra přijde na míň, než na kolik by přišlo očkování proti chřipce.

Najděte nejbližšího poradce.