Celulitida a masáž proti celulitidě

celulitida, proticelulitidová masáž, masáž proti celulitidě
Jak prospívá:
- prohřívá
- uvolňuje
- uklidňuje

Věděli jste že?
Nahřáté lávové kameny se umísťují na meridiány - energetické cesty.

Poradci - masáže

Celulitida vzniká při větším množství tuků utvořených metabolismem, kdy tělo už není schopno prokrvovat celou tuto vrstvu až na povrch. Zmnožení tukových buněk je podmíněno činností ženských pohlavních hormonů, proto jsou celulitidou častěji sužovány zástupkyně něžného pohlaví. Co je výsledkem, to je známo každému z nás. Zvrásnění kůže, vznik charakteristických hrbolků lokalizovaných zejména na stehnech a bocích.

Celulitida nepředstavuje žádnou zdravotní komplikaci, je to ale efekt, kterého se děsí každá žena. Elegantní hladká kůže na bocích a stehnech totiž při celulitidě vezme za své, naopak se dostaví nehezká hrbolatá kůže s dolíčky. Výraz „pomerančová kůže“ je ještě jedním z nejmilosrdnějších, který se v lidové řeči pro celulitidu vžil.

V úvodníku tohoto článku jsme psali, že celulitida je výsledek tvorby ženských pohlavních hormonů. Na tomto místě je třeba doplnit, že hormonální antikoncepce a substituční hormonální léčba v období přechodu (i před ním) mají na celulitidu zásadní vliv. Navíc nadbytečné dodávání hormonů do těla, v dnešní době tak běžné, není vůbec bezpečné ze zdravotního hlediska a většinou nezůstává bez následků.

Musí být tato „pomerančová kůže“ nevyhnutelná? Dá se proti ní něco dělat? Odpověď zní ano. Jedním ze způsobů je právě masáž proti celulitidě vedoucí ke změně prokrvení kůže a také zlepšení toku lymfy.

Proticelulitidovou masáží k zajištění hladké, zdravé kůže

Při nízkém stupni postižení můžete masáž aplikovat doma sami. Pro tento účel se prodávají speciální žínky nebo se používají hrubé rukavice. Po sprše nebo koupeli krouživými pohyby masírujete stehna směrem nahoru, k srdci. Noha přitom musí být uvolněná, tedy o něco opřená (například o stoličku).

Masáž ale samozřejmě můžete svěřit do rukou odborníků. Odborní terapeuti masáž proti celulitidě provádí s využitím znalostí reflexologie. Pokud jste o účincích reflexní masáže již četli, nepřekvapí vás, že vám terapeut masíruje nejen stehna a hýždě, ale i chodidla. Na chodidlech mají svá zakončení nervová vlákna lidských orgánů a odborník se zaměří především na ledviny a lymfatické uzliny dolních končetin. Důležité je aktivovat lymfu a dosáhnout odplavení škodlivin ven z těla. Při silném stupni celulitidy je lymfatická masáž prováděna baňkami, jimiž terapeut táhne po kůži ve směru toku lymfy. Baňky účinně rozmělňují tukové buňky celulitidy.

Tato masáž proti celulitidě má trvat kolem 45 minut. Je to velmi příjemně strávený čas a klient(ka) odchází s pocity uvolnění. Metoda je to nejen relaxační, ale i patřičně lékařsky zdůvodněná. Pro správný efekt se doporučuje masáž absolvovat aspoň dvakrát týdně a celkově by mělo být dosaženo až deseti masáží.

Najděte nejbližší proticelulitidové masáže.