Testování parfému

Testování parfému
Testuje se na:
- loketní jamka
- zápěstí
- podkolenní jamka

Věděli jste že?
Konkrétní vůně může vonět na každém člověku jinak.

Výběr osobní vůně Brno

Ať už jste muž nebo žena, jistě si občas rádi zakoupíte parfém, který provoní váš život. Je již známé, že parfémy od známých značek jsou z nějakého důvodu kvalitnější. Spousta lidí ovšem neví, že velká část těchto předních výrobců parfémů využívá stejné základní produkty (ze kterých se tvoří vůně) jako i mnoho jiných producentů, kteří si však nenechávají za značku platit. Spousta lidí také neví jak správně postupovat při aplikaci parfému.

Pro dodržení správné aplikace parfémů je dobré znát zásady správného užívání. Parfémy se nanášejí na dobře prokrvená místa. To znamená, že je nejvhodnější je aplikovat na krk, na zápěstí, na loketní a kolenní důlky či partie za ušima. V případech silnější a sladší vůně většinou postačí aplikování několika kapek na zápěstí. U svěžích a jemnějších vůní je lepší aplikace na více místech nebo ve větším množství. Vždy ale platí, že parfémy by se měly užívat v rozumné míře, aby neobtěžovaly okolí.

Jestli a jak nám parfém bude vonět, zjistíme skutečně, až když jej ucítíme na vlastní kůži. Na každém člověku se rozvoní trochu jinak. Parfém je směsicí prvků, látek s různou prchavostí. Jeho vůně se projevuje ve třech fázích, které na sebe postupně navazují a pomalu uvolňují vůni. Fáze 1 – hlava parfému: Je to náš první dojem z vůně, který představuje rozhodující okamžik. Už při prvním přičichnutí vůni buďto přijmeme nebo odmítneme. Tato fáze trvá přibližně 15 minut. Fáze 2 – srdce parfému: Srdeční črta se rozvíjí několik minut po nanesení parfému. Tvoří střední část vonné kreace a harmonicky navazuje na špičku. Fáze 3 – základ parfému: Zanechává nejintenzivnější dojem. Je nositelem toho, co ucítíme i po několika hodinách od nanesení parfémů.

Slovem parfém se dá označit výrobek obecně, bez ohledu na sílu vonné kompozice. Podle světových norem pak členíme parfémy v souvislosti s obsahem vonné složky. Parfémová voda neboli EDP (zkratka eau de parfum) obsahuje 8 – 15 % vonné kompozice, toaletní voda neboli EDT (eau de toilette) obsahuje 4 – 8% vonné kompozice, tělové mléko obsahuje 0,2 – 2% vonné kompozice, sprchový gel má 0,5 – 2,5 % vonné kompozice, deo spray 0,8 – 2 % a parfém jako takový obsahuje 15 % vonné kompozice a více.

Opravdu kvalitní parfém dnes lze pořídit od tisíce korun výše. Záleží také na velikosti flakónu a mililitrech parfému, které obsahuje. Tělová mléka, sprchové gely, apod. se pohybují dnes cenově kolem sto koruny, ale pokud máme zájem zakoupit kvalitní kosmetiku, může se jednat až o několik stovek korun. Je nutné říci, že málokterý parfém dnes obsahuje velké procento vonné kompozice.

Výběr vůně

Stejně jako vy, má i parfém svoji jedinečnou osobnost. Ideální je mít na výběr z více druhů parfémů. Ženy, které léta zůstávají u jednoho parfému, mohou na okolí působit omšele a s nedostatkem fantazie. Je dobré brát na vědomí, že parfém, který si vyberete, by měl být ideálním výrazem vaší osobnosti a nálady, v níž se nacházíte. Důležité při výběru parfému je také příležitost, na kterou se chystáte parfém použít. Dále platí pravidlo, že parfém byste měli cítit jako vaši dokonalou součást, která není v ničem nepohodlná.

Tři nóty vůně

Parfém tvoří 3 nóty vůně. 1 nóta je po nanesení parfému zhruba 5 – 10 minut, kdy se vypařuje alkohol. 2 nóta nastává po 10 – 20 minutách, kdy se parfém spojuje s pokožkou a 3 nóta je 20 – 30 minut po nanesení a provází Vás celý den.

Káva pomáhá aktivovat čichové receptory

Káva je nápoj, který denně pije obrovské množství lidí. Káva nám chutná a dokáže nás pozitivně stimulovat k potřebným výkonům. Bylo zjištěno, že vůně kávy může povzbudit a občerstvit chuťové a čichové receptory. Proto se používá právě při testování parfémů, pokud zkoušíte více vůní zároveň. V současné době lepší obchody s parfémy nabízejí zákazníkům kávové boby, aby přičichnutím k nim obnovili funkci čichových receptorů a mohli tak pokračovat v kvalitním testování parfémů a porovnat při jedné návštěvě více druhů vůní.

Co dodat závěrem? Pamatujte, že parfém je třeba vyzkoušet na vlastní kůži, protože na různých typech pokožky voní konkrétní vůně různě! Vyhnete se tak zklamání, které často nastává v souvislosti s testováním parfémů na testovacích papírcích, na kterých se vůně nerozvine stejným způsobem, jako na Vaší pokožce. Také byste měli při testování počkat alespoň dvacet minut, než se vůně plně rozvine do podoby, ve které Vás bude provázet celý den. Pro více informací
kontaktujte naše poradce.

Najděte si nejbližšíkosmetický salón.